Recenze Olympus

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 29. prosince 2022

(naposledy upraveno 29. prosince 2022)

Zakoupeno v Afoto

• relativně kompaktní, zvláště ve složeném stavu
  • konstantní světelnost f/4 v celém rozsahu zoomu
  • součástí je sluneční clona
  • utěsnění proti prachu a vlhkosti
  • při zoomování nemění velikost
  • obrazová kvalita při f/4 je při nejlepším průměrná
  • dodávaný "hadrový" obal je k ničemu

Obrazová kvalita objektivu byla pro mě trochu zklámáním, čekal jsem něco podobného jako Oly 12-45 f4 PRO. Ale tady je třeba na srovnatelnou ostrost clonit na 5.6. Při f/4 a 40 mm je obrazová kvalita horší než u "ultrazoomu" Oly 14-150 II při f/5.6, což určitě není dobrá vizitka. Na Sigmu 60mm f/2.8 DN, kterou lze sehnat doslova za babku, nemá ani náhodou. Pro "portrétní" typ focení měkčí kresba při f4 asi vadit nebude, ale přece jen od objektivu z profi řady bych čekal více. Přibalený unifikovaný hadrový obal mu potřebný profi šmrnc rozhodně nepřidá.
I přes určité výhrady bych jej jako cestovní tele-zoom, díky výhodám uvedeným výše, nakonec doporučil. Jestli si ale zaslouží označení PRO je otázka, osobně si myslím, že ne.

Olympus M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro

Kvalitní makro objektiv.

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Honza56

Přidáno: 1. prosince 2022

Zakoupeno v MegaKnihy.cz

Velmi maly dalekohled ,pro mne nevhodny,nesla nastavit vetsi vzdalenost okularu.

Olympus 8-16x25 PC I

Olympus 8-16x25 PC I

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 23. listopadu 2022

Zakoupeno v MALL.CZ

• velikost a váha
  • kvalita zobrazení odpovídá nízké ceně
  • plastové krytky očnic jdou ztuha sundat a snadno se ztratí
  • špatně nastavitelné očnice

Vzhledem k velmi nízké ceně je kvalita dalekohledu očekávaná, dalekohled mám jako příruční do auta. Na vážné používání mám podstatně dražší dalekohledy.

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Ověřený zákazník

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M5 Mark III

PepaL PepaL

Přidáno: 11. listopadu 2022

• Skvělé ovládání, vše potřebné na těle a lze přizpůsobit
  • Dobře se drží, velikost gripu tk akorát. Velké skla stejně držím vždy za objektiv (u všech foťáků).
  • Špičková stabilizace v těle, na široké ohnisko lze udržet i časy výrazně nad vteřinu (dokonalé na focení interieů, třeba zámků)
  • Rychlé sekvenční snímání, možnost při držení spouště zachytitt po domáčknutí "minulost" (uloží určitý počet snímků před i po)
  • Skvělý na výlety pro své malé rozměry a váhu (včetně objektivů), voděodolnost (nošení/focení za deště)
  • Používá levné lehké baterky (neznačkové)
  • Fázové ostření a díky tomu vcelku funkční kontinuální ostření
  • Otočný displejlze dostat do libovolné polohy (ale za cenu delší manipulace)
  • V podstatě nefukční sledováním objektu
  • Detekce tváře funguje v podstatě jen na téměř statické scény, zaostřít díky ní poskakující dítě je dílem náhody
  • Plně otočný displej na kloubu je podle mě nepraktický. Než ho člověk vytočí do polohy pod sebou či nad hlavou (nejčastější potřeba), scéna se uplně změní (jednoduché vyklopení je praktičtější)

Chci maličký fotoparát, kdy se nebudu rozhodovat, které objektivy si s sebou vemu na cesty a které nechám doma. Proto používám už pár let formát m4/3. EM5 MKIII je skvělý zástupce cestovních fotoaparátů. Proti předchozímu jsem chtěl hlavně fázové ostření s nadějí, že o sedm let novější fotoaparát usnadní focení/ostření akčnějších scén. V tomto ohledu je fotoaparát spíše zklamáním. Běhající děti či psy veme na větší vzdálenost dobře, ale na kratší už příliš nestíhá a objekty jsou často mimo rovinu ostření. Sledování obličejů jé pro akční scény absolutně nepoužitelné. Naopak, a s čím jsem naprosto nepočítal, je neuvěřitelná stbilizace. Kde jsem dřív musel používat iso 3600, tam dnes fotím na iso 200. Občas z ruky dosáhnu díky časům kolem 2s a pohybu osob "prázdné místnosti", třeba na zámku či v příšeří kostela. Stejně tak mě dostala možnost při focení akčních scén fotit "minulost", kdy foťák zaznamenává průběžně při namáčknutí spouště snímky a při domáčknutí pak uloží několik posledních plus několik následujících. Vzhledem k reakční době fotografa je to skvělá funkce na focení událostí, teré víme, že nastanou, ale nevíme kdy přesně. Jen to dost žere baterky, protože fotíte stovky snímků. Co je skvělé a má to celá řada OMD je v podstatě libovolné přizpůsobení funkce tlačitek. Jde přemapovat téměř libovolnou funkci na libovolné tlačítko a na těle jich je víc jak dost. Baterie je malá, lehká a v neoriginálním provedení i velmi levná. Na jedno nabití vydrží cca 500 standardních snímků, což je dost, pokud nepoužíváte sekvenční focení. Tam se dostanete na vyšší čísla, ale čas se radikálně zkracuje. Otočný klou na dipleji je poněkud kontroverzní. Sice jde nastavit libovolnou polohu, ale ty dvě nejčastější, tj. nad hlavu a z podhledu, jsou o dost pomaleji nastavitelné, než u prostého vyklopení.

Olympus RM-CB2

Přidáno: 1. listopadu 2022

• Vyšší cena

Přidáno: 27. října 2022

+ rozměry a váha
+ perfektní kresba v celém rozsahu zoomu
- nenalezeno

Olympus VN-541PC

Olympus VN-541PC

Ověřený zákazník TEshop Langová

Přidáno: 27. října 2022

Zakoupeno v TEshop

Jednoduchý záznamník, málo tlačítek, přehledná orientace.

Olympus EP-13

Olympus 8x40 DPS I

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 1. října 2022

Zakoupeno v MALL.CZ

• lehky padne do ruky koukani jedna radost
Olympus M.Zuiko Digital ED 30mm f/3.5 MACRO

Olympus M.Zuiko Digital ED 30mm f/3.5 MACRO

Přidáno: 16. září 2022

Zakoupeno v FotoŠkoda

Zatím jsem vyfotografovala asi 50 snímků a opravdu ostrost perfektní a při detailu je pozadí rozostřeno jemným bokehem. Cena je velice příznivá.

Olympus OM-1

Olympus OM-1

Přidáno: 13. září 2022

není co vytknout, 1A

OLYMPUS BLX-1

OLYMPUS BLX-1

Přidáno: 13. září 2022

Zakoupeno v FotoŠkoda

jen samá chvála, zatím žádné negace

Olympus MC-20

Olympus TG-6

Ověřený zákazník Interfoto radek

Přidáno: 22. srpna 2022

Zakoupeno v Interfoto

jeden z mála outdorových foto na trhu
perfektní zpracování a velmi dobré foto

Olympus OM-D E-M1 Mark III

Olympus OM-D E-M1 Mark III

Přidáno: 20. srpna 2022

Zakoupeno v FotoŠkoda

Příliš krátká doba doba, ještě jsem se podrobně neseznámil s obsluhou. Nechal jsem si vytisknout návod k použití (více jak 300 stránek). Některé pasáže jsou dost nesrozumitelné, čeština je zde dost krkolomná. Potřebuji víc času k podrobnému seznámení ( přestože jsem mnoho let fotografoval s podobnu kamerou (E-M10 MarkII). Co se týče objektivu, tam jsem opravdu spokojen, světelnost 4 mi stačí a víc nepotřebuji. Více snad bude možno říct za jeden až dva měsíce.

Olympus MC-14

Olympus MC-14

Přidáno: 12. srpna 2022

Zakoupeno v Megapixel.cz

Používán na Oly 40-150/2,8PRO s TC 56-210/4 tělo Pana G9. Opticky stále excelentní, ostření včetně kontinuálního bez patrného zhoršení funkce. Skvělé využití pro telemakro.

Zobrazuji 101 - 120 ze 500 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...25